Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Urcite vnimas,jaka je ted situace. Aktualne si jede kazdy na vlastni triko a stará se převážně sám o sebe.Obcas někde vezmou do letadla pár lidí nějaké jine země,ale většinou se jsou schopny domluvit země,které jsou si nějak blízké (V4 treba).Nez by se to domluvilo na úrovni EU,tak bude po pandemii.

0 Citovat

Tak už tu byly Bamboo a brzy má přiletět Air Asia X. Nakonec se sem i těch dálkovek dočkáme. :D 

0 Citovat

Měl bych tu jednu praktičtější otázku - dokdy Easyjet zrušil change fee? U nich na webu datum nevidím. Měl jsem dojem, že to původně bylo do konce března, teď datum u nich na webu nevidím a zdá se mi to, že je to do odvolání.

Přemýšlím, jestli mám jednat hned nebo si počkat, jestli mi je nezruší. Jsou na začátku května a zatím se tváří jako plánované. Kdyby se zrušily, bylo by fajn požádat o refund a nehrát si na Sibylu, kdy už v Evropě bude dobře a nepandemicky. Avšak jestli možnost rebooku končí spolu s březnem, vyhradím si o víkendu rebookovací hodinku :-D   Vzhledem k situaci nás Prymula z republiky nejspíš nepustí ani v květnu.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Ceny repatriačních letů SW zapalcené MZV ihned: 


Punta Cana – Praha 265.000,- EUR 

Panama – Havana – Praha 280.000,- EUR 

Lima – Puerto Plata- Praha 280.000,- EUR 

Roatan – Cancun – Praha 245.000,- EUR 

Bogota – San Jose – Praha 295.000,- EUR


To už moc není o cestuj levně a je vždy i nějaké mezipřistání.

Tak ty ceny jsou normální, já teď poptával Denpasar - Praha let s B737 pro cca 180 lidí, cena 240.000euro a více

0 Citovat

Michal napsal(a):

Měl bych tu jednu praktičtější otázku - dokdy Easyjet zrušil change fee? U nich na webu datum nevidím. Měl jsem dojem, že to původně bylo do konce března, teď datum u nich na webu nevidím a zdá se mi to, že je to do odvolání.

Přemýšlím, jestli mám jednat hned nebo si počkat, jestli mi je nezruší. Jsou na začátku května a zatím se tváří jako plánované. Kdyby se zrušily, bylo by fajn požádat o refund a nehrát si na Sibylu, kdy už v Evropě bude dobře a nepandemicky. Avšak jestli možnost rebooku končí spolu s březnem, vyhradím si o víkendu rebookovací hodinku :-D   Vzhledem k situaci nás Prymula z republiky nejspíš nepustí ani v květnu.

A ještě jeden dotaz - když v tomto itineráři z jedné rezervace výrazně změní jeden let nebo ho zruší U2, měl by být nárok na zrušení celé rezervace? :-D

EDIT: A ještě jedna praktická - lze změnit i lokalitu, jak to podle formuláře vypadá? V jiné rezervaci mám např. Glasgow-Berlín a nezlobil bych se za Edinburg-Praha :-D


90559789-865236790570691-1447889318646382592-n.png

0 Citovat

Změna letu u Easyjet je o tom, že se započtou peníze, co tam máš, a jinak ten let můžeš zcela změnit, čili i odkud kam. 

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Dostat dvě blbky z Pákistánu nás všechny stalo 5x tolik. A přesto jsem rád, že žiju ve státě, který se snaží o své občany postarat, i když do průseru spadnou vlastní vinou.

Co ty blbky udělaly špatně, že jsou to takové blbky? 


0 Citovat

Ignorovaly reálná rizika. Podívej se na cestopisy a i větší skupiny chlapů v autech nebo na motorkách běžně doprovází policie se samopaly. Dvě mladé belošky "na výletě" za takových okolností je podle mě brutální podcenění situace. Něco jako vyrazit dnes na trek Idlíbu.

Výkupné bylo prý 150 mega. A je to otázka na místě, jestli má stát zachraňovat dva jednotlivce za takovou cenu. 

0 Citovat

T napsal(a):

Ignorovaly reálná rizika. Podívej se na cestopisy a i větší skupiny chlapů v autech nebo na motorkách běžně doprovází policie se samopaly. Dvě mladé belošky "na výletě" za takových okolností je podle mě brutální podcenění situace. Něco jako vyrazit dnes na trek Idlíbu.

Výkupné bylo prý 150 mega. A je to otázka na místě, jestli má stát zachraňovat dva jednotlivce za takovou cenu. 

A když se Navaja chystá do Pákistánu, tak je také blbka nebo ne? 

0 Citovat

Četl jsem tu, že chtěla do Íránu. To je pro cestovatele relativně bezpečná země.

Jestli chce cestovat i po Pákistánu, to jsem tu nečetl. Ale jestli tam jede sama, tak jde do vysokého rizika. To je fakt.

Na nadávání do blbek a i horších tu máme na fóru jiné jedince. 

0 Citovat

A uz sa to rozbieha, v USA poziadalo minuly tyzden o davky 3,3 miliona novych nezamestnanych. Do maja sa ocakava 13% nezamestnanost. Nemci ocakavaju pokles HDP v prvych 2 mesiacoch 7,5%, po 3 by to uz bolo 20% ... dalej radsej nepocitam. Trump uz pracuje na plane "ako fungovat s vírusom" a predstavit by ho chcel najneskor do Velkej noci.

Ak sa nezacne rozmyslat co dalej, tak pocet mrtvych z korony bude ten najmensi problem.  S rozlozenim poctu nakazených na 100 dni (v pripade SR) rozlozime aj komplet ekonomiku.

0 Citovat

Můj tip je, že se minimálně v části světa dočkáme nepodmíněného příjmu a trošku ironicky o práci lidi nepřipravují stroje nýbrž mikroskopický zabiják. 

0 Citovat

inak teraz ma Antonov asi najlepsie obdobie

https://www.popularmechanics.com...st-flight/

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

A když se Navaja chystá do Pákistánu, tak je také blbka nebo ne? 

 

Pokud by sama cestovala do nebezpečných oblastí(a tou je, z mého pohledu, pro dvě mladé, bílé holky bez doprovodu celý Pákistán), tak ano, minimálně z mého pohledu. Přesto bych souhlasil s tím, aby MZV podniklo veškeré kroky, na její případnou záchranu.

Co se týká Íránu, tak to sice může být krásná a bezpečná země, ale jakoukoli návštěvu, vnímám jako podporu tamního režimu, takže je pro mne osobně morálně nepředstavitelná a počkám si do doby, až se do jeho vlajky zase navrátí slunce a lev.  Nebo ho prostě nenavštívím a vystačím si s patnáctým Pařížským obvodem.


0 Citovat

Navaja napsal(a):

@ Martin V.

Děkuji pane Vicho, že jste mě tak pěkně ohodnotil.


Nemáte vůbec zač. Nicméně, nesplňujete mnou uvedenou podmínku "mladé", takže se na vás celý Pákistán nevztahuje. Pokud ale, plánujete cestu do nebezpečných oblastí Pákistánu, co dodat? Znovu ano.

0 Citovat

voughne napsal(a):

Ak sa nezacne rozmyslat co dalej, tak pocet mrtvych z korony bude ten najmensi problem.  S rozlozenim poctu nakazených na 100 dni (v pripade SR) rozlozime aj komplet ekonomiku.

Já myslím, že o tom rozmýšlí spousta lidí až dost. Možná se ani nikdy nejmíň od války tolik nepřemýšlelo, co dál. Co teda navrhuješ ty? Pracovat vesele dál, jako by se nic nedělo? A cenzurovat zprávy včetně sociálních sítí, aby lidi neodmítali kvůli obavám chodit do práce?
0 Citovat

Na odlehčení - Coronavirus aktuálně v naší oblíbené Čiatuře...


90680313-496864934524859-810000337757798400-o.jpg

0 Citovat

voughne napsal(a):


Ak sa nezacne rozmyslat co dalej, tak pocet mrtvych z korony bude ten najmensi problem.  S rozlozenim poctu nakazených na 100 dni (v pripade SR) rozlozime aj komplet ekonomiku.

Osobne si myslím,že v takomto režime môžeme fungovať v SR a asi aj ČR tak do Veľkej Noci maximálne do konca Apríla.

Potom sa veľké firmy (automobilky a pod )budú musieť znova pootvárať lebo keď začnú oni prepúšťať tak potom sa to iba začne tu.

Vláda sa už vyjadrila že peniaze na podporu zas tak veľmi nie sú...




0 Citovat

Ty automobilky nejsou zavřené proto, že by měly takový strach o zdraví a životy montážníků na halách, ale prostě proto, že jim došly komponenty nezbytné pro výrobu, dovážené z Číny. 

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Ty automobilky nejsou zavřené proto, že by měly takový strach o zdraví a životy montážníků na halách, ale prostě proto, že jim došly komponenty nezbytné pro výrobu, dovážené z Číny. 

 No oni zavreli teda hlavne preto,že ešte pár dní a nedokázali by zabezpečiť ľudské zdroje na výrobu.

Diely v čase ked zatvárala prvá ešte boli na pár dní,ale ludia už nie... 

A skôr dochádzali diely s sTalianska.  S Číny je dielov relatívne dosť kedže tým že je to ďaleko zásoby sú na dlhšiu dobu.

Pracujem tam.

0 Citovat

Nemůžu rozporovat, nepracuji tam, pouze jsem vycházel z novinových článku a z toho, že jiné továrny s velkou koncentrací lidí na pracovišti, které nejsou postihnuté výpadkem subdodávek, normálně fungují.

Druhá věc je, jestli ty auta bude někdo kupovat. Uvidíme.


0 Citovat

torpy68 napsal(a):

Vláda sa už vyjadrila že peniaze na podporu zas tak veľmi nie sú...


Každá vláda (min. ve vyspělých zemích) může najít dost peněz na rozumnou podporu ekonomiky, pokud bude chtít (způsobem, jak jsem tu psal dřív). Zavedením eura se zmenšil manévrovací prostor, ale Slovensko má zadlužení pod 50% HDP oproti průměru 80% v EU. Když najde peníze předlužená Itálie, najde je i Slovensko.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Já myslím, že o tom rozmýšlí spousta lidí až dost. Možná se ani nikdy nejmíň od války tolik nepřemýšlelo, co dál. Co teda navrhuješ ty? Pracovat vesele dál, jako by se nic nedělo? A cenzurovat zprávy včetně sociálních sítí, aby lidi neodmítali kvůli obavám chodit do práce?


Svoj nazor tu radsej nebudem prezentovat, nechcem drazdit vecsinu ktorej hraju na city nase primitivne media.

0 Citovat

voughne napsal(a):


Svoj nazor tu radsej nebudem prezentovat, nechcem drazdit vecsinu ktorej hraju na city nase primitivne media.

Nejde o média, ale to bys musel být diktátor, aby bylo po tvém (včetně eliminace médií). Co bys poradil politikům, kteří nejsou diktátoři?

0 Citovat

Zvítězí trh a zdravý rozum.  Tyhle restrikce nelze držet měsíce. Někteří se fakt chováte, jakoby v Evropě řádila ebola :-)

0